Bizden Haberler

english 90x80
ozgur dusler anaokulu yatay_09 90x80
ozgurdusler anaokulu blog ingilizce egitimi banner_01 90x80

Hakkımızda

Özel Özgür Düşler Anaokulu

Özgür Düşler Anaokulu, çocuğunuzun bireyselliğini ve yeteneklerini önemseyerek, kaliteli ve çeşitli eğitim imkanlarıyla onların geniş bir yelpazede yeteneklerini geliştireceği, aynı zamanda sağlıklı ve dengeli beslenme  anlayışını benimseyen bir okuldur. Haftanın beş günü verdiğimiz İngilizce eğitim programı, çocuklarınıza küresel bir bakış açısı kazandırmak ve onları erken yaşta yabancı dil öğrenmeye teşvik etmek için tasarlanmıştır.

Biz, ebeveynlerin çocuklarının eğitim sürecine aktif olarak dahil olmasını sağlayan, aynı zamanda çocukların doğayla olan bağını güçlendiren eğitim programlarıyla, çocuklarınıza özgürce düşleyebilecekleri ve kendilerini ifade edebilecekleri bir ortam sunuyoruz. Şeffaflığımız ve ebeveyn katılımını önemsememiz ile çocuklarınızın güvenli ve gelişimine uygun bir ortamda büyüdüğünü garanti ediyoruz.

Eğitim Felsefemiz

Özgür Düşler Anaokulu olarak, ‘Oyun Temelli Öğrenme’ felsefesini benimsemekteyiz. Bu yaklaşımla, çocukların doğal oyun eğilimlerini ve meraklarını kullanarak öğrenmelerini teşvik ediyoruz. Çocuklarımızın bireyselliğini ve haklarını önemserken, aynı zamanda onları aktif öğrenicilere dönüştürmeyi hedefliyoruz. Oyun temelli öğrenme, çocukların sosyal, duygusal ve bilişsel becerilerini geliştirirken aynı zamanda yaratıcılıklarını ve problem çözme becerilerini de destekler. Böylece çocuklar, hayata ve öğrenmeye dair olumlu bir tutum geliştirirler

Vizyonumuz

Özgür Düşler Anaokulu olarak, ‘Oyun Temelli Öğrenme’ felsefesini benimsemekteyiz. Bu yaklaşımla, çocukların doğal oyun eğilimlerini ve meraklarını kullanarak öğrenmelerini teşvik ediyoruz. Çocuklarımızın bireyselliğini ve haklarını önemserken, aynı zamanda onları aktif öğrenicilere dönüştürmeyi hedefliyoruz. Oyun temelli öğrenme, çocukların sosyal, duygusal ve bilişsel becerilerini geliştirirken aynı zamanda yaratıcılıklarını ve problem çözme becerilerini de destekler. Böylece çocuklar, hayata ve öğrenmeye dair olumlu bir tutum geliştirirler

Misyonumuz

Misyonumuz, çocuklarımızın her birinin bireyselliğini ve yeteneklerini önemseyerek, onlara sevgi dolu, güvenli ve öğrenmeye açık bir ortam sağlamaktır. Ayrıca, ebeveynleri çocuklarının eğitim sürecine aktif olarak dahil etmeyi ve onlara çocuk eğitimi konusunda bilgi ve destek sağlamayı taahhüt ediyoruz. Çocukların güvenli ve gelişimine uygun bir ortamda büyüdüğünü garanti eden şeffaf bir okuluz.

Temel Değerlerimiz

Sevgi Dolu Çocuklarınıza İyi Nitelikler Sağlamak

ozgurdulser degerlerimiz ozgurluk

Özgünlük

Her çocuk benzersizdir. Onların özgünlüğünü saygıyla karşılar, yeteneklerini, ilgi alanlarını ve kişiliklerini anlamaya çalışırız.

ozgurdulser degerlerimiz kesfetme

Keşfetme

Çocuklarımızın meraklarını ve yaratıcılıklarını teşvik ederiz. Eğitim programları ve aktivitelerle dünyayı ve kendilerini keşfetme imkanı sağlarız.

ozgurdulser degerlerimiz seffaflik

Şeffaflık

Ebeveynlerle açık ve dürüst ilişki kurarız. Çocukların eğitim sürecine aktif katılımını sağlarız ve düzenli bilgilendirme yaparız.

ozgurdulser degerlerimiz saglik

Sağlık

Sağlıklı yaşamı teşvik ederiz. Dengeli ve sağlıklı beslenme sunarız, organik gıdaları tercih ederiz.

ozgurdulser degerlerimiz aile katilimi

Aile Katılımı

Ebeveynlerin çocuklarının eğitim sürecine aktif olarak katılmasını teşvik eder, işbirliği ve iletişimi önemseriz.

ozgurdulser degerlerimiz doga

Doğa ve Çevre

Doğanın önemini ve korunmasını öğretiriz. Doğa gezileri düzenler, çevre bilincini artırmak için aktiviteler yaparız.

ozgurdulser degerlerimiz global farkindalik

Global Farkındalık

Haftanın beş günü İngilizce eğitimi sunarız. Çocuklarımızın erken yaşta dil öğrenmelerini ve farklı kültürleri tanımalarını sağlarız.

Sağlıklı Beslenme

Özgür Düşler Anaokulu olarak, çocuklarımızın sağlıklı ve dengeli beslenmesine büyük önem veriyoruz. Beslenme, çocukların büyüme ve gelişmelerinin temel bir parçasıdır ve biz de bu konuda üzerimize düşen sorumluluğu tam anlamıyla yerine getiriyoruz.

Profesyonel diyetisyenimiz tarafından hazırlanan yemek listelerimiz, çocuklarımızın ihtiyaç duyduğu tüm besinleri içermektedir. Her gün üç çeşit yemek sunuyoruz ve tüm menüler çocuklarımızın dengeli ve sağlıklı bir diyeti destekleyecek şekilde dikkatle planlanmıştır.

Ayrıca, sağlıklı ve doğal gıdalara olan inancımızı, yoğurt ve reçelimizi kendi mutfağımızda hazırlayarak gösteriyoruz. Çocuklarımızın, gıdaların nereden geldiğini ve nasıl yapıldığını bilmesini önemsiyoruz. Kendi yoğurdumuzu ve reçelimizi yapmak, bu bilinci çocuklarımıza aktarmanın bir yoludur.

Her zaman kaliteli malzemeleri tercih ederiz ve mutfakta sadece organik zeytinyağı kullanırız. Bu, çocuklarımıza sağlıklı yemek pişirme alışkanlıklarının ve doğal gıdaların önemini öğretirken, aynı zamanda onların sağlıklarını korumamızı sağlar.

Bizim için beslenme sadece yemek yapmak değil, aynı zamanda çocuklarımıza sağlıklı yaşam tarzı alışkanlıklarını öğretmek ve onlara sağlıklı beslenmenin hayatları boyunca onları nasıl etkileyebileceği hakkında farkındalık kazandırmaktır. Bu bilinçle, çocuklarımızın sağlıklı ve mutlu bir şekilde büyümelerine yardımcı olmayı hedefliyoruz.

Çok Dilli Eğitim: İngilizce

Özgür Düşler Anaokulu’nda, küresel bir dünyada çocuklarımızın başarılı olabilmeleri için çok dilli olmanın önemini biliyoruz. Bu nedenle, haftanın 5 günü İngilizce eğitim programımızı uyguluyoruz. Bu program, 3-6 yaş arasındaki çocuklarımıza hitap etmektedir.

İngilizce eğitimimiz, çocukların dil becerilerini geliştirmeyi hedeflerken, aynı zamanda onlara farklı kültürler hakkında bilgi verir ve küresel bir anlayış geliştirmelerine yardımcı olur. Eğitim sürecinde, çocuklarımız dil öğrenme becerilerini, iletişim yeteneklerini ve düşünme becerilerini geliştirir.

İngilizce eğitim programımızın öğretim metotları, çocukların doğal öğrenme süreçlerine dayanır. Dinlemeye, konuşmaya, şarkı söylemeye, oyun oynamaya ve el işi yapmaya dayalı etkinliklerle, çocuklarımızın İngilizce’yi eğlenerek ve doğal bir şekilde öğrenmelerini sağlıyoruz.

Dil öğrenmenin sadece kelime ezberlemekten ibaret olmadığını biliyoruz. İngilizce eğitimimiz, çocuklarımıza düşünme, problem çözme, yaratıcı düşünme ve kültürlerarası iletişim gibi beceriler kazandırmayı hedefliyor. Bu nedenle, İngilizce programımız, çocuklarımızın genel gelişimine ve küresel vatandaş olma yolunda ilerlemelerine katkıda bulunur.

Özgür Düşler Anaokulu’nda, çocuklarımızın çok dilli ve çok kültürlü bir dünyada başarılı olmaları için gerekli araçları kazanmalarına yardımcı oluyoruz. Çünkü bizce her çocuk, dünyayı keşfetmek ve anlamak için gereken becerilere sahip olmalıdır.

Bizim için ne dediler

Velilerimizin Düşünceleri

Öğrenci velilerimizden bizim hakkımızda ne düşündüklerini paylaşmalarını istedik. <br>

Sık Sorulan Sorular

Öğrencilerin günlük programı çeşitli eğitici ve eğlendirici aktiviteleri içerir. Bu, öğrenme süreçlerine, atölyelere, yemek zamanlarına, dinlenme zamanlarına ve serbest oyun zamanlarına dağıtılmıştır.

Özgür Düşler Anaokulu olarak, ‘Oyun Temelli Öğrenme’ felsefesini benimsemekteyiz. Bu yaklaşımla, çocukların doğal oyun eğilimlerini ve meraklarını kullanarak öğrenmelerini teşvik ediyoruz.

Yemeklerimiz, okulumuzda yer alan profesyonel mutfakta diyetisyenimiz tarafından hazırlanan yemek listelerine göre hazırlanır. Organik zeytinyağı kullanırız ve yoğurt ile reçeli kendimiz yaparız.

Veliler, okulumuzda aktif bir rol alabilirler. Ayda bir kez düzenlediğimiz veli toplantılarına katılabilirler, Ebeveyn Akademimizde belirli konular hakkında bilgi alabilirler ve iki ayda bir düzenlediğimiz veli-çocuk atölyelerine katılabilirler. Ayrıca, okulumuzda şeffaflığı destekliyoruz ve velilerin çocuklarının eğitim saatlerinde okulu ziyaret etmelerine veya kamera üzerinden izlemelerine izin veriyoruz.

Haftanın 5 günü İngilizce eğitim programımızı uyguluyoruz. Bu program, çocukların dil becerilerini geliştirmeyi hedeflerken, aynı zamanda onlara farklı kültürler hakkında bilgi verir ve küresel bir anlayış geliştirmelerine yardımcı olur.

Her ay iki kez doğa gezilerine çıkarıyoruz. Bu, çocukların doğal ortamı keşfetmelerini, onunla etkileşim kurmalarını ve doğanın önemini anlamalarını sağlar.

Özgür Düşler Anaokulu olarak, çocuklarımızın ve çalışanlarımızın sağlığını korumak için sıkı hijyen standartlarına uymaktayız. Okulumuz düzenli olarak profesyonel bir temizlik ekibi tarafından buharlı temizleyicilerle temizlenir. Ayrıca, çocuklarımıza temizlik ve hijyen alışkanlıklarını öğretmekteyiz. Yemeklerimiz hijyenik koşullarda hazırlanır ve servis edilir.

Çocuklarımızın güvenliği bizim için önceliklidir. Okulumuz 24/7 güvenlik kameraları bulunan bir site içerisinde yer almaktadır. Bulunduğumuz sitede tüm giriş ve çıkışları kontrol altında tutmak için güvenlik personeli bulunmaktadır. Veliler, önceden randevu alarak okulu ziyaret edebilir ve çocuklarının günlük aktivitelerini gözlemleyebilirler. Ayrıca servis hizmetlerimizde de çocukların güvenliğini sağlamak için gerekli tedbirler alınmaktadır. Okul binası ve ekipmanlarımız düzenli olarak bakım ve kontrol edilir, çocukların güvenli bir şekilde oyun oynayabileceği bir ortam sağlanır